Поздрављамо рад Министарства правде на унапређењу правосудних закона: Радна група показала висок ниво стручности и одговорности
- Forum Pravnika Srbije
- May 9
- 1 min read

Форум правника Србије поздравља одлучност и напоре Министарства правде Републике Србије да кроз отворен и инклузиван процес приступи унапређењу сета правосудних закона у складу са препорукама експерата Венецијанске комисије.
Посебно ценимо напоре министра правде Ненада Вујића да рад Радне групе буде заснован на принципима транспарентности, стручног дијалога и укључивања широког круга релевантних институција и струковних организација, чиме се доприноси јачању поверења стручне и шире јавности у процес израде ових закона.
Сматрамо да су током досадашњег рада чланови Радне групе показали спремност за озбиљан, аргументован и интензиван рад, уз уважавање различитих правних ставова, професионалних искустава и мишљења свих учесника процеса. Уверени смо да ће предложене измене добити позитивну оцену Венецијанске комисије, што представља значајан корак ка даљем унапређењу правосудног система Републике Србије у складу са европским стандардима.



Comments